Wielu ludzi formuje swoje zdanie o Domach Dziecka w sposób stereotypowy, ale tylko nieliczni znają ich prawdziwy obraz.

Piękny dom

« Wróć do archiwum aktualności

2020-05-20 08:48:28

Zaglądając do jednego z naszych Domków ucieszył mnie widok wyglądających spod kory wiosennych kwiatów. Przyszła mi na myśl pewna sympatyczna grupa ludzi, którzy w ubiegłym roku wzięli się za upiększanie naszego otoczenia.
  Pamiętam ich zapał i uśmiech na twarzy, a efekty pozostały do dziś – pomalowany pokoik, kolorowe naklejki na ścianach, nowe krzesła w salonie i zapach kwiatów w naszym ogródku. A skąd się oni wzięli? Sami wynaleźli nas wśród wielu instytucji z terenu miasta i województwa, zainteresowali się naszymi potrzebami, byli otwarci na propozycje i pełni zapału do woluntarystycznej pracy (była to spora grupa, w sumie kilkunastu osób zaangażowanych w różne zajęcia …), a na koniec złożyli się sami, aby wymienić nam zużytą mocno kuchenkę.
  W tym czasie, gdy akcja #zostańwdomu skłania raczej do posiedzenia w domu, niż na ławce w parku, to miło jest wyjść przed domek i popatrzeć na ładny ogródek. Dziękujemy tym, którzy nam w tym pomogli pracownikom z PGE Dystrybucja w Lublinie i Fundacji PGE. 

Dodane przez: JK