Wielu ludzi formuje swoje zdanie o Domach Dziecka w sposób stereotypowy, ale tylko nieliczni znają ich prawdziwy obraz.

Ruszyły nasze projekty

« Wróć do archiwum aktualności

2019-06-28 09:39:18

Jak zwykle w naszym Domu dużo się dzieje (na tyle dużo, że brakuje czasu, żeby to opisać …).
O Teatrze Zarembiacy pisaliśmy już kilkakrotnie, ale we współpracy z naszym Stowarzyszeniem „Zarembiacy” wspomagamy naszych wychowanków także w innych dziedzinach.
We współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej realizujemy projekt wolontariatu rodzinnego „Tęskniąc za rodziną”, w ramach którego podejmujemy współprace z rodzinami zaprzyjaźnionymi, będziemy mieli warsztaty dla wychowanków na temat rodziny, już zorganizowaliśmy festyn na Dzień Dziecka, a jeszcze będzie tradycyjny, wrześniowy piknik rodzinny, będziemy się także uczyli aktywnie spędzać czas. Tego tez będzie nas uczył drugi z programów realizowany wspólnie z ROPS-em „Woda, Roztocze, las – do aktywności pociąga nas”, który zakłada realizację programu profilaktycznego w trakcie obozu na Roztoczu, wyjazdy do naszego leśnego zakątka koło Józefowa n/ Wisłą i aktywne spędzanie czasu na basenie.
W planach mamy także aktywny wakacyjny wypoczynek. Jego organizatorem będzie nasze Stowarzyszenia, korzystając e z pomocy Kuratorium Oświaty w Lublinie, W ramach dwóch obozów wyjedziemy na Roztocze (Roztocze na sportowe) i w Góry Świętokrzyskie (W krainie Stefana Żeromskiego).
Wspomnieć tu także należy o dalszej współpracy z Fundacja One Day z Warszawy, która pomaga nam w realizacji kursów zawodowych dla naszych starszych wychowanków oraz Fundacji PGE, która razem z wolontariuszami wesprze nas w upiększaniu naszego Domu Nr 1.
Chcemy też zaangażować się trochę na rzecz ekologii, stąd zrodził się pomysł na projekt z zakresu edukacji ekologicznej, w ramach którego możemy posadzić sporo pięknych kwiatów wokół naszych Domów, przymierzyć się do segregacji odpadów, zadbać o nasz Leśny Zakątek pod Józefowem. To wszystko jest w projekcie, który bierze udział w programie Decydujesz Pomagamy Fundacji Tesco. Gdybyś ktoś chciał wesprzeć nasze ekologiczne działania prosimy o głosy w sklepie Tesco w Lublinie do 14.07 (Projekt „Kwiaty, pszczoły las - ekologii uczą nas” Stowarzyszenia Zarembiacy).
Działań jest sporo, ale to bynajmniej nie jest kres naszych pomysłów …

Dodane przez: JK