Wielu ludzi formuje swoje zdanie o Domach Dziecka w sposób stereotypowy, ale tylko nieliczni znają ich prawdziwy obraz.

O wychowawcach

Dyrekcja

Dyrektor

z-ca dyrektora Jacek Środa

WYCHOWAWCY

Dom Rodzinny Nr 3

pani Agnieszka

Często razem żartujemy, ale nigdy podczas odrabiania lekcji. Wspólnie pieczemy ciasta, Ciocia Agnieszka głównie piecze, my głównie jemy.

pani Aneta

Bardzo lubimy samochodowe przejażdżki z ciocią Anetką. Szkoda, że nie może nas pouczyć jazdy samochodem, a odpytuje nas z ułamków i przypadków.

pani Marzena

Bardzo dba o porządki i o to byśmy byli bardzo dokładnie umyci. Ostatnio wyjeżdża z nami na wakacyjne wojaże.

pani Kasia

Szeryf w spódnicy, gdyby nie ona, to grupa dzieciaków chodziłaby na wspak. Jej jeden wyraz to kwintesencja wielu słów innych ludzi. Jest bardzo logiczna. Zawsze można na nią liczyć. Pani Kasia wyczarowuje dla nas słodkie pyszności.

pan Jacek

Jest bardzo aktywny, jeśli nie jeździ na rowerze to gra z nami w piłkę, albo ćwiczymy na siłowni. Lubi żartować, ale ogromnie poważnie traktuje wszystkie nasze sprawy i bardzo się o nas troszczy.

pani Ilona

Nawet kiedy cos zbroimy, nie podnosi głosu, jest opanowana i bardzo spokojna. Bardzo lubimy razem gotować

Dom Rodzinny Nr 1

pani Agnieszka

która zawsze mówi cicho i spokojnie, ale i tak wszyscy słuchają tego co ma do powiedzenia. Pomaga nam we wszystkim, wie tyle rzeczy. Też chcielibyśmy być tacy mądrzy.

pani Agata

Uśmiechnięta, ale stanowcza osoba o “harcerskiej” duszy.

pan Maciek

Znamy się już od dawna, znacznie wcześniej niż został naszym wychowawcą. Pan Maciek jeździł z nami na wyjazdy wakacyjne. Imponuje wszystkim chłopakom, bo gra doskonale w piłkę nożną.

pan Dariusz

Sympatyczny gość, organizuje rozgrywki sportowe, jest naszym trenerem, a czasami zakłada dresy i gra razem z nami. Serenadę pod balkonem też może wygrać i wyśpiewać.

pan Konrad

To “przyjazna dusza”, która bardzo lubi sport. Można z nim godzinami rozmawiać na wszystkie tematy.

pani Iwona

Pomaga nam we wszystkim, wspólnie sprzątamy i pracujemy w kuchni. Uczy nas jak dbać o siebie i o dom , ale nie łatwo ją zadowolić bo jest wymagająca. Wiemy, że ciocia Iwonka chce dla nas najlepiej.

pan Krzysztof

Zawsze ma dobry humor, a kiedy uśmiecha się wszystkim robi się wesoło. Zna się na wszystkim i chyba nie ma rzeczy której nie potrafiłby naprawić. Jest bardzo zorganizowany i nic nie potrafi go zaskoczyć.

Dom Rodzinny Nr 2

pani Ela

Jest przyjacielem starszych i młodszych. Uczy nas dobrych manier, zawsze pogodna, wyrozumiała, jeśli powierzymy jej jakiś sekret, wiemy, że nas nie zawiedzie. Spec od komputerów.

pani Ewelina

Bardzo nam pomaga w lekcjach, doskonale zna język angielski, kiedy mamy problemy, uczymy się z nią nawet w nocy. Jest bardzo opanowana i konsekwentna. Potrafi opowiadać piękne bajki.

pani Justyna

Przez najmłodszych nazywana ciocią Tynką Jest zawsze pogodna i pełna humoru, prawie nigdy się nie złości. Czasem pieczemy razem ciasto, a kiedy na to nie ma czasu, ciocia przynosi nam cukierki na osłodę.

pan Arek

bardzo radosny gość z głową pełna pomysłów. Nic dziwnego, że potrafi poprowadzić niejedna zabawę.

Dom Rodzinny Nr 4

pani Gosia

Kobieta z charakterem, zdecydowana i konsekwentna. Ale wcale nie jest ponurakiem, lubimy się razem śmiać.

pani Magda

Co jakiś czas pojawia się u nas, zarażając nas swoim spokojem.

pani Danusia

Jest z nami od niedawna a już zna Dom Dziecka doskonale. Jest bardzo pogodna.

pani Grażyna

pojawiła się w naszym domku niedawno wnosząc nowe spojrzenie na nasze otoczenie.

pani Marysia

wnosi do naszego domku wielkie ciepło i spokój. ma olbrzymie serce i doświadczenie.

Współpracują z nami:

pani Ewa (pedagog)

Jest pedantyczna jeżeli chodzi o porządki. Sympatyczna kobieta, denerwuje się na nas tylko wtedy gdy nie wypełniamy naszych obowiązków.

pani Joanna (terapeuta)

Ma dla nad bardzo dużo czasu, lubi czytać bajki i opowiadać różne historyjki. Nikt tak jak ona nie śpiewa maluchom kołysanek.

pan Dima (psycholog)

Cichy i spokojny. Najczęściej po prostu rozmawiamy, ale organizuje nam też różne zajęcia.

pani Kasia (pracownik socjalny)

Wszędzie jej pełno, to jedna z tych osób, która zna dzieci z każdego Domku. Z wielką energią pomaga nam w przebrnięciu przez urzędowe zawiłości.