Wielu ludzi formuje swoje zdanie o Domach Dziecka w sposób stereotypowy, ale tylko nieliczni znają ich prawdziwy obraz.

O wychowawcach

Dyrekcja

Dyrektor – Sławomir Piotrowski

Od czerwca 2012 jest naszym nowym Dyrektorem. Jest rzeczowy i zdecydowany gdy trzeba podejmować szybkie decyzje. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi, a nasz Dom Dziecka zna od wielu lat. Ci którzy go nie znali, od razu zauważyli, że jest wesoły i bardzo często żartuje.

z-ca dyrektora pani Lidia

Wie o nas wszystko, zna każdą nasza sprawę, bardzo troszczy się o nas wszystkich. Oaza spokoju i konsekwencji. Jest bardzo sprawiedliwa i nigdy nie słyszeliśmy by powiedziała o kimś coś złego. Nigdy nie odmawia nam swojej pomocy. Zawsze ma coś słodkiego, nie tylko dla maluchów.

WYCHOWAWCY

Dom “Pod Kaczuszkami”

pani Agnieszka

Często razem żartujemy, ale nigdy podczas odrabiania lekcji. Wspólnie pieczemy ciasta, Ciocia Agnieszka głównie piecze, my głównie jemy.

pani Aneta

Bardzo lubimy samochodowe przejażdżki z ciocią Anetką, jest młodym ale bardzo dobrym kierowcą. Szkoda, że nie może nas pouczyć jazdy samochodem, a odpytuje nas z ułamków i przypadków.

pani Marzena

Bardzo dba o porządki i o to byśmy byli bardzo dokładnie umyci. Od kilku lat wyjeżdża z nami na wakacyjne wojaże, lubimy razem chodzić po górach.

pani Kasia

Szeryf w spódnicy, gdyby nie ona, to grupa dzieciaków chodziłaby na wspak. Jej jeden wyraz to kwintesencja wielu słów innych ludzi. Jest bardzo logiczna. Zawsze można na nią liczyć. Pani Kasia wyczarowuje dla nas słodkie pyszności.

pan Jacek

Jest bardzo aktywny, jeśli nie jeździ na rowerze to gra z nami w piłkę, albo ćwiczymy na siłowni. Lubi żartować, ale ogromnie poważnie traktuje wszystkie nasze sprawy i bardzo się o nas troszczy.

pani Ilona

Nawet kiedy cos zbroimy, nie podnosi głosu, jest opanowana i bardzo spokojna. Bardzo lubimy razem gotować

Dom “Na Skarpie”

pani Agnieszka

Zawsze mówi cicho i spokojnie, ale i tak wszyscy słuchają tego co ma do powiedzenia. Pomaga nam we wszystkim, wie tyle rzeczy. Też chcielibyśmy być tacy mądrzy.

pan Dariusz

Sympatyczny gość, organizuje rozgrywki sportowe, jest naszym trenerem, a czasami zakłada dresy i gra razem z nami. Serenadę pod balkonem też może wygrać i wyśpiewać.

pan Konrad

Jest z nami od niedawna, jeszcze się nie zdążyliśmy dobrze poznać, ale już wiemy że to “przyjazna dusza”. Można z nim godzinami rozmawiać na wszystkie tematy.

pani Iwona

Pomaga nam we wszystkim, wspólnie sprzątamy i pracujemy w kuchni. Uczy nas jak dbać o siebie i o dom , ale nie łatwo ją zadowolić bo jest wymagająca. Wiemy, że ciocia Iwonka chce dla nas najlepiej.

pan Krzysztof

Zawsze ma dobry humor, a kiedy uśmiecha się wszystkim robi się wesoło. Zna się na wszystkim i chyba nie ma rzeczy której nie potrafiłby naprawić. Jest bardzo zorganizowany i nic nie potrafi go zaskoczyć.

pani Joanna

Ma dla nad bardzo dużo czasu, lubi czytać bajki i opowiadać różne historyjki. Nikt tak jak ona nie śpiewa maluchom kołysanek.

Dom “W Zielonym Bluszczu”

pan Andrzej

Rozgadany i zawsze roześmiany, ma bardzo donośny głos. Bardzo lubi niemieckie samochody i może godzinami rozmawiać o historii.

pani Barbara

Artystyczna dusza, potrafi wyczarować coś z niczego, jest niezastąpiona jeśli trzeba zrobić dekoracje lub strój karnawałowy. Jest 100% kobietą, lubimy z nią rozmawiać o babskich sprawach.

pani Ela

Jest przyjacielem starszych i młodszych. Uczy nas dobrych manier, zawsze pogodna, wyrozumiała, jeśli powierzymy jej jakiś sekret, wiemy, że nas nie zawiedzie. Spec od komputerów.

pani Ewelina

Bardzo nam pomaga w lekcjach, doskonale zna język angielski, kiedy mamy problemy, uczymy się z nią nawet w nocy. Jest bardzo opanowana i konsekwentna. Potrafi opowiadać piękne bajki.

pani Justyna
Przez najmłodszych nazywana ciocią Tynką Jest zawsze pogodna i pełna humoru, prawie nigdy się nie złości. Czasem pieczemy razem ciasto, a kiedy na to nie ma czasu, ciocia przynosi nam cukierki na osłodę.

DOM RODZINNY NR 4

pan Rafał

Ma mnóstwo pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Często jeździmy na rajdy rowerowe, wspólnie trenujemy wschodnie sztuki walki, ale też razem jeździmy na rodzinne zakupy. Jest zabawny i roześmiany, jak trzeba dyscyplinę też potrafi utrzymać.

pan Maciek

Znamy się już od dawna, znacznie wcześniej niż został naszym wychowawcą. Pan Maciek jeździł z nami na wyjazdy wakacyjne. Imponuje wszystkim chłopakom, bo gra doskonale w piłkę nożną.

pani Gosia

Kobieta z charakterem, zdecydowana i konsekwentna. Ale wcale nie jest ponurakiem, lubimy się razem śmiać.

Współpracują z nami:

pani Ewa (pedagog)

Jest pedantyczna jeżeli chodzi o porządki. Sympatyczna kobieta, denerwuje się na nas tylko wtedy gdy nie wypełniamy naszych obowiązków.

pan Rafał (psycholog)

Cichy i spokojny.Bardzo konsekwentny. Najczęściej po prostu rozmawiamy, ale organizuje nam też różne zajęcia.